Partnerzy Programu

Znajdź nas na...

Wielodzietność

Jak sprawić żeby stare zabawki nabrały nowego blasku

W każdym domu, w którym są dzieci, są również duże ilości zabawek, często przekładane z półki na półkę, pochowane w pudełkach, szafach bądź schowane w piwnicy. Niestety dla nas Rodziców, dzieci bardzo przywiązują się do swoich zabawek i pluszaków.

 

Często próbuję „pozbyć się” nieużywanych już zabawek mojej sześcioletniej córki, niestety najczęściej kończy się ,to niepowodzeniem, gdyż moje dziecko do każdej zabawki ma przypisaną historię. Często słyszę „Mamo, ale tą lalkę dostałam od babci, jak ją oddamy, to babcia będzie się gniewała”, „To dostałam od Mikołaja”, Jestem pewna, że większość Rodziców słyszało nie raz takie właśnie słowa. Co robić żeby opróżnić szafy, kartony i pokój naszych dzieci?

 

Więcej…

O której godzinie obiad?

To z pozoru proste pytanie – niekoniecznie niesie za sobą łatwe odpowiedzi w przypadku Dużych Rodzin. Wystarczy jeśli macie w szkole troje, czy pięcioro dzieci - które siłą rzeczy kończą swoje zajęcia o różnych porach, mają również szereg zajęć dodatkowych – często uzależnione są też od kaprysów komunikacji miejskiej. Zdarzyło Wam się zadawać sobie to pytanie? Jak dziś będzie wyglądał mój dzień, jak pogodzić wszystkie obowiązki? Szczęśliwy to czas – gdy trwają ferie.

Więcej…

10 rzeczy o Dużej Rodzinie

Istnieje szereg poglądów na temat Dużych Rodzin. Część z nich osadzona jest w towarzyszącym nam świecie stereotypów. Czy model rodziny 2+2 jest rzeczywiście tym idealnym? Czy mając trzecie dziecko otaczający Was ludzie nie zaczęli zadawać kolejnych pytań?

Dlaczego chcesz mieć więcej dzieci? Albo - sądzisz, że sobie poradzicie? Jakie pytania mogliście usłyszeć mając czwarte, czy piąte dziecko? Co warto wiedzieć o Dużych Rodzinach?

Czy nie spotkaliście się z pytaniem podczas spaceru z trojgiem dzieci - ooo to wszystkie Twoje? I własnym uśmiechem w odpowiedzi - Nie, w domu mamy jeszcze dwójkę

Więcej…

Pszczele skarby

Szare, krótkie, jesienno - zimowe dni, ograniczenie spożycia świeżych warzyw i owoców oraz rzadsze korzystanie ze spacerów i zajęć ruchowych na wolnym powietrzu osłabiają nasze organizmy. Staliśmy się bardziej narażeni na przeziębienia.

Zamiast udawać się do apteki po kolejne suplementy diety może warto skorzystać z tego, co dała nam natura.

Miód – niekiedy niedoceniany, w wielu kuchniach jest schowany głęboko w mało dostępnej szafce i kojarzony często tylko jako dodatek do gorącej herbaty. A to jest błąd.

Więcej…

Więcej artykułów…