Partnerzy Programu

Znajdź nas na...

Wielodzietność

Kreatywność

Czy wakacje to dobry czas by się… rozwijać? Chodzi o .... kreatywność. Przecież głowie też chcemy dać odpoczynek… Jednak wyłączać myślenia nikomu nie radzę! Zwłaszcza, że najlepsza nauka to ta – przez ZABAWĘ!

Więcej…

Jak zająć czas naszym dzieciom??

Wakacje to dla naszych pociech czas odpoczynku, zabawy i niestety czasami również i nudy… Organizacja czasu wolnego dzieciom to ważne zadanie. Dzieci są wulkanem energii, kopalnią pomysłów, ale potrzebują, aby ktoś pokierował ich czasem, czymś zainspirował i pokazał nową zabawę. Nie wiecie jak zająć swoje dzieci, wypróbowaliście już wiele sposobów, ale każdy szybko się im nudzi? Mamy dla Was kilka przydatnych i inspirujących pomysłów.

Więcej…

Kobiece nastroje

Wakacje, lato – to raczej czas dobrego samopoczucia. Od bycia kobietą nie ma jednak wolnego… Organizm z dobrze nam znaną regularnością płata figle i serwuje zmienne nastroje. Wahania kobiecych hormonów powodują, że stajemy się płaczliwe, rozdrażnione, kłótliwe… Możemy sobie z tym radzić – organizm wszak to laboratorium chemiczne i wszelkie procesy w nim zachodzące związane są z pierwiastkami i mikroelementami.

Więcej…

Równowaga

W starożytności filozofowie i mędrcy przed napisaniem swoich dzieł przechodzili tygodniową głodówkę!

Co wspólnego ma głowa z układem trawiennym? Ma – i to dużo! Jelitowy układ nerwowy przetwarza otrzymaną informację na reakcję fizjologiczną i przekazuje ją do mózgu. Taka jest droga komunikacji: 90% stresorów (informacji) płynie z jelit do mózgu, w drugą stronę zaledwie 10%! Tak kształtuje się nasze samopoczucie. I sprawność psychofizyczna. Kto z nas nie zna typowych, fizjologicznych dolegliwości przed egzaminem, podróżą, trudną emocjonalnie sytuacją?

Więcej…

Więcej artykułów…