Partnerzy Programu

Znajdź nas na...

Wielodzietność

Powakacyjny trening mózgu

Słysząc o gimnastyce mózgu, boimy się, że trzeba będzie rozwiązywać łamigłówki, testy, zadania… Owszem, to wszystko usprawnia pracę naszego umysłu i warto taki wysiłek podejmować często.

Dwie półkule mózgu odpowiadają za różne sfery naszej osobowości: lewa za logiczne myślenie, prawa za emocje i nowe pomysły. Dobrym sposobem by zaktywizować je inaczej niż zwykle to śpiewanie. Lewa przetwarza słowa, prawa melodię. To też dobry pomysł na naukę tego, co do głowy wejść nie chce – można wyśpiewać! Będzie prościej!

Więcej…

Bezpieczne zabawki...

Zanim kupimy dziecku zabawkę, sprawdźmy, czy jest ona bezpieczna. Pamiętajmy, że dziecko ma ogromną fantazję, lubi posmakować każdy przedmiot, użyć go do tego, do czego przeznaczony nie jest… Trzeba więc zapewnić mu (i sobie) komfort zabawy. Obejrzyjmy zabawkę pod kątem ostrych krawędzi, materiału, z którego jest wykonana, trwałości, barwników i wypełniaczy użytych do jej produkcji, itp., itd.! Pomogą nam w tym oznaczenia i symbole.

Więcej…

Kreatywność

Czy wakacje to dobry czas by się… rozwijać? Chodzi o .... kreatywność. Przecież głowie też chcemy dać odpoczynek… Jednak wyłączać myślenia nikomu nie radzę! Zwłaszcza, że najlepsza nauka to ta – przez ZABAWĘ!

Więcej…

Jak zająć czas naszym dzieciom??

Wakacje to dla naszych pociech czas odpoczynku, zabawy i niestety czasami również i nudy… Organizacja czasu wolnego dzieciom to ważne zadanie. Dzieci są wulkanem energii, kopalnią pomysłów, ale potrzebują, aby ktoś pokierował ich czasem, czymś zainspirował i pokazał nową zabawę. Nie wiecie jak zająć swoje dzieci, wypróbowaliście już wiele sposobów, ale każdy szybko się im nudzi? Mamy dla Was kilka przydatnych i inspirujących pomysłów.

Więcej…

Więcej artykułów…