Partnerzy Programu

Znajdź nas na...

Wielodzietność

Złotówka do Złotówki...

Kto żyje w dużej rodzinie ten wie, że budżet domowy jest jak małe przedsiębiorstwo, które raz na jakiś czas potrzebuje przebudowy i świeżego podejścia. Postanowiliśmy podać kilka pomysłów jak to można zrobić. Zatem do dzieła!

Gdyby każdy członek pięcioosobowej rodziny każdego dnia wydał przynajmniej o złotówkę mniej, to przez miesiąc uzbierałoby się 150 zł. Czy ta kwota nie robi wrażenia? Jeśli rodzinne oszczędzanie potrwa przez dwanaście miesięcy rodzina zgromadziłaby ponad 1800 zł. Czyli po roku można kupić np. nową, bardziej oszczędną lodówkę, która będzie podwajać nasze oszczędności.

Więcej…

Jak tanio i szybko odświeżyć mieszkanie na wiosnę


Smutne zimowe wieczory za nami. Za oknem powoli budzi się wiosna. Ważne, aby w naszych mieszkaniach też ona nastała.

 

Nie zawsze możemy sobie pozwolić na pomalowanie ścian, choćby ze względów finansowych. Warto pomyśleć wtedy o rodzinnym kolażu ze zdjęć wykonanym wspólnie z dziećmi. Takie rozwiązanie nie tylko doda wnętrzu zupełnie innego charakteru, nie wymagając dużego nakładu pracy i pieniędzy, ale przede wszystkim zapewni niezapomnianą zabawę dla dzieci.

Więcej…

Rodzinny PIT

Dociera do nas wiele zapytań dotyczących rozliczania PIT-u w rodzinie wielodzietnej. Dlatego też postanowiliśmy przeanalizować ten temat.

Ulga na dzieci (tzw. ulga prorodzinna) to preferencja podatkowa przysługująca podatnikom, którzy wychowują dzieci. Pozwala na obniżenie podatku dochodowego (PIT) za 2013 rok. W przypadku wychowywania jednego dziecka (przy dochodach małżonków do kwoty 112.000 zł lub samotnego rodzica do 56.000 zł) wynosi 1112,04 zł (92,67 zł na miesiąc).

Więcej…

10 zasad dobrych relacji w rodzinie

 

ZASADA 1

Naucz się słuchać a nie tylko słyszeć słowa. Spójrz w twarz osoby, która do Ciebie mówi, może powie Ci ona coś więcej? Nie kończ zdań za swojego rozmówcę, nie przyspieszaj, nie przerywaj, pozwól się wypowiedzieć do końca i nie obmyślaj odpowiedzi, za nim nie wysłuchasz. Może tylko wydaje Ci się, że już wiesz, co usłyszysz?

ZASADA  2

Więcej…

Więcej artykułów…