Partnerzy Programu

Znajdź nas na...

Wielodzietność

O której godzinie obiad?

To z pozoru proste pytanie – niekoniecznie niesie za sobą łatwe odpowiedzi w przypadku Dużych Rodzin. Wystarczy jeśli macie w szkole troje, czy pięcioro dzieci - które siłą rzeczy kończą swoje zajęcia o różnych porach, mają również szereg zajęć dodatkowych – często uzależnione są też od kaprysów komunikacji miejskiej. Zdarzyło Wam się zadawać sobie to pytanie? Jak dziś będzie wyglądał mój dzień, jak pogodzić wszystkie obowiązki? Szczęśliwy to czas – gdy trwają ferie.

Więcej…

10 rzeczy o Dużej Rodzinie

Istnieje szereg poglądów na temat Dużych Rodzin. Część z nich osadzona jest w towarzyszącym nam świecie stereotypów. Czy model rodziny 2+2 jest rzeczywiście tym idealnym? Czy mając trzecie dziecko otaczający Was ludzie nie zaczęli zadawać kolejnych pytań?

Dlaczego chcesz mieć więcej dzieci? Albo - sądzisz, że sobie poradzicie? Jakie pytania mogliście usłyszeć mając czwarte, czy piąte dziecko? Co warto wiedzieć o Dużych Rodzinach?

Czy nie spotkaliście się z pytaniem podczas spaceru z trojgiem dzieci - ooo to wszystkie Twoje? I własnym uśmiechem w odpowiedzi - Nie, w domu mamy jeszcze dwójkę

Więcej…

Pszczele skarby

Szare, krótkie, jesienno - zimowe dni, ograniczenie spożycia świeżych warzyw i owoców oraz rzadsze korzystanie ze spacerów i zajęć ruchowych na wolnym powietrzu osłabiają nasze organizmy. Staliśmy się bardziej narażeni na przeziębienia.

Zamiast udawać się do apteki po kolejne suplementy diety może warto skorzystać z tego, co dała nam natura.

Miód – niekiedy niedoceniany, w wielu kuchniach jest schowany głęboko w mało dostępnej szafce i kojarzony często tylko jako dodatek do gorącej herbaty. A to jest błąd.

Więcej…

Jak zachęcić dzieci do czytania książek?

 

Polacy mało czytają, co potwierdzają statystyki. Co możesz zrobić, żeby Twoje dziecko należało do tych nielicznych – czytających? Poniżej prezentujemy kilka zasad, które mogą w tym pomóc:

 

Więcej…

Więcej artykułów…